Шукати в цьому блозі

вівторок, 6 травня 2014 р.

Професія моєї мами

Лікар-найкраща професія в світі. Адже, лікарі- це насамперед кваліфіковані спеціалісти в області медицини.Кожного дня саме лікарі рятують мільйони життів.Професія лікаря є не менш складна і відповідальна, ніж інші професії. Адже лікар  повинен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком.
   Лікар - одна з найблагородніших професій. Професія лікаря, як казав А. П. Чехов, - це подвиг. «Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично ». Лікар повинен завжди бути добрим і милосердним, тому що справа, якою він займається, полегшує страждання хворого і рятує його від смерті. До лікарів люди ставляться завжди особливо, вони їх цінують і поважають. У руках лікаря перебуває людське життя. Легше стати лікарем, ніж бути ним. Лікар - це не просто професіонал, це творець.Зрозуміло, потрібні всі професії, вони мають рівномірно і доцільно розподіляться в суспільстві. Але кожен лікар, кожен вчитель, токар, тесляр повинні володіти культурним кругозором. Не повинно бути сліпих до прекрасного, глухих до слова і цієї музики, черствих до добра, безпам'ятним до минулого.
  Професія лікаря — це унікальна професія, яка повинна містити комплекс таких характеристик: постійний потяг до самовдосконалення, величезний практичний досвід, знання специфіки даної діяльності, здібності до лікарської праці, знання перспектив розвитку медичної галузі.
Виділимо комплекс особистісних якостей, які повинні бути в лікаря.
Морально-етичні якості лікаря: чесність, порядність, обов´язковість, відповідальність, інтелігентність, людяність, доброта, надійність, принциповість, безкорисливість, уміння тримати слово.
Комунікативні якості лікаря: особиста привабливість, ввічливість, повага до оточуючих, готовність допомогти, авторитет, тактовність, уважність, спостережливість, бути хорошим співрозмовником, комунікабельність, доступність контактів, довіра до оточуючих.
Вольові якості лікаря: впевненість у собі, витримка, схильність до ризику, сміливість, незалежність, стриманість, врівноваженість, рішучість, ініціативність, самостійність, самоорганізація, настирність, цілеспрямованість.

Професія яка мені подобається

Професія перекладач ангійської мови

Уміння вільно спілкуватися, і навіть уміння вільно думати іноземною мовою не дає гарантії того, що Ви зможете якісно донести інформацію з іноземної мови на рідну.  Під словом «якісно» я маю на увазі не  просто передачу змісту, але й збереження краси мови, бо саме      в умінні донести суть красиво й точно і полягає майстерність перекладача. Кожна мова має свої унікальні особливості: граматичні звороти і конструкції, специфіку побудови речень,   фразеологізми, каламбури та інше. Нехтувати всім цим,  обмежившись лише «передачею змісту»,  - щонайменше,  не професійно.
Таким чином,  «нав'язавши» співробітникові з англійською на рівні «Advanced» обов'язки перекладача, Ви ризикуєте одержати дилетантський  переклад, як у документації, так і під час перемовин. Особливо це важливо щодо  перемов, адже перекладач – це єдина сполучна ланка між Вами й партнерами; саме від професіоналізму перекладача залежить успішне завершення Вашої ділової зустрічі.
Отже, як не крути, а  перекладач  - це професія. І як будь-яка інша професія вона вимагає навичок, володіння прийомами, досвіду  й, зрештою, таланту.
У народі поширена думка, що перекладач – це не професія. Багато хто помилково вважає,    що будь-яка людина, котра добре володіє іноземною мовою, може виконувати функцію перекладача.